• 1 z 7
 

KÁVA S KOŘENÍM - Rustikální mýdlo MEJA

 

Přírodní ručně vyrobené peelingové mýdlo rustikálního vzhledu, s velmi výraznou kořeněnou vůní.

Jednotlivé dávky představují 14 kusů, je tedy možné objednávat mýdla po násobcích čtrnácti, jiné požadavky je možné domluvit individuálně. Počítejte s tím, že zrání mýdel trvá cca 6 týdnů.

Objednávejte, prosím, prostřednictvím e-mailu info@meja.cz

 

Dostupnost Na objednávku
199 Kč / ks
   
Značka MEJA, s.r.o.
Kategorie MÝDLA RUSTIKÁLNÍ
Záruka 1 rok od data výroby
 

Vůně, vlastnosti:

Silná a podmanivá vůně orientálního koření, která na dlouho provoní pokožku i koupelnu. Je kombinující vzácného oleje z hřebíčku, skořice a kardamomu, jemně doplněná esenciálním olejem z pačule obecné. Základ ale tvoří esenciální olej z kardamomu, koření, které se odedávna používá v Orientu k dochucení kávy. Pro někoho vůně z Pohádek tisíce a jedné noci, pro mě vzpomínka na rané mládí, kdy jsme s tátou tu a tam připravovali kávu s kořením. Není to jako zmáčknout tlačítko kávovaru. Mletá káva se zalila v rendlíku (ne, neměli jsme džezvu…) studenou vodou, přidalo se několik zrnek kardamomu a několikrát se přivedlo k varu. Po usazení se káva opatrně slila. Vůně pak prosytila celou kuchyni.

V mýdle je kromě velmi jemně umleté kávy použito jako peelingová složka také jemně rozetřené koření – skořice a kardamom od nejlepšího kořenáře, kterého znám. Peelingová složka v kombinaci s použitými esenciálními oleji ze skořice a pačule pokožku zjemňuje a pomáhá bojovat proti celulitidě.

Je možné zvolit mýdlo s větším množstvím koření, s velmi silným peelingovým účinkem („tmavé“), nebo jemnější typ, s menším množstvím koření („světlé“) – množství použitých esenciálních olejů je v obou mýdlech stejné.

 

Pleť:

Doporučuji pro normální až mastnou, zralou pleť.

 

Hmotnost:

při krájení 135 – 140 g, po dozrání cca 100 - 120 g podle množství odpařené vody (čím více vody se odpaří, tím je mýdlo tvrdší a odolnější - déle vám vydrží!)

 

Složení:

zmýdelněné tuky a oleje – kokosový olej, palmový olej, olivový olej, kakaové máslo, mandlový olej; esenciální oleje – skořice  hřebíček, kardamom, pačuli; chlorid sodný (jedlá sůl); přírodní vitamin E; káva (silné espresso), velmi jemně utřený kávový prášek, velmi jemně rozetřené koření (skořice, kardamom)

alergeny obsažené v esenciálních olejích – cinnamal, limonen, eugenol, linalool

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.