Alergeny v mýdlech

Alergenem je jakákoli látka, na kterou určitý jedinec neobvykle, nebo nepřiměřeně reaguje. Často se jako alergeny označují látky syntetické. Pravdou však zároveň je, že velké množství alergenů jsou právě látky čistě přírodního původu! Vždyť kolik jen lidí trpí alergiemi na pyly všech možných rostlin? Další jsou alergičtí na jahody, ořechy, rajská jablka, lepek obsažený v obilovinách, jiní nesnášejí kontakt se zvířecí srstí a jsou alergičtí na roztoče. A právě vonné složky esenciálních olejů jsou častým alergenem.

V mých mýdlech jsou oleje zkombinované tak, aby celkové množství alergenů bylo co nejmenší a mýdla běžnou pokožku v žádném případě nedráždila. Citlivost a výbornou snášenlivost jednotlivých druhů mýdel potvrdily i laboratorní zkoušky a testy kožní snášenlivosti. Všechna mýdla byla navíc předem a dlouhodobě testována. Teprve mýdla, která jsou skutečně jemná a citlivá nabízím vám.

Pokud však víte o jakékoli alergii nebo víte, že vaše pokožka je extrémně citlivá, seznamte se prosím předem s obsahem alergenních složek jednotlivých výrobků. U jednotlivých mýdel jsou vždy uvedeny ve složení.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.