Esenciální oleje

K dobrému mýdlu patří nejen jeho čistící a pěstící účinky odvozené od použitých tuků a olejů, ale také jejich vůně. Té lze dosáhnout buď přidáním vonného oleje (tedy syntetické voňavé látky), nebo přidáním esenciálního oleje (tedy přírodní silice).

Esenciální oleje jsou látky, které dávají typickou vůni rostlinám. Ta může sloužit k přilákání opylujícího hmyzu, častěji však slouží rostlině jako obrana proti různým škůdcům a chorobám. Rostliny s výraznou produkcí silic byly odedávna používané v lékařství a v péči o tělo. Látky v silicích obsažené mají často schopnost napomáhat při různých kožních zánětech, likvidují původce infekcí nebo ovlivňují psychiku člověka. Celá staletí se z nich proto vyrábí nejrůznější léčivé masti či odvary, mají i rituální použití.

Na našem trhu je k dispozici poměrně široké spektrum esenciálních olejů. Je možné však mezi nimi najít poměrně velké rozdíly v kvalitě, některé z nich jsou i upravované. Každý esenciální olej, který používám v mýdlech je proto pečlivě vybraný a vyzkoušený tak, aby byl nejvyšší kvality a v mýdle co nejlépe vynikal. Při navrhování kombinací esencí jsem vycházela především z aromaterapeutických vlastností jednotlivých olejů, jejich vzájemné podpory v účincích a celkového vyznění směsi. Některé kombinace tak předurčují mýdlo k použití spíše pro pleť mastnou, některé spíše pro pleť zralou a sušší, jiné pro jemnou a citlivou.

Vzhledem k tomu, že se jedná výhradně o esenciální oleje přírodního původu, věnujte prosím pozornost i obsahu alergenů, které jsou vždy uvedené ve složení výrobku.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.